Tükendi
210cm x 140cm x 13mm
4.949,00TL KDV Dahil
1 2 >

Oyun Matları/Halıları

 

Anne ve babalar! Çocuklarınız için güvenli ve eğlenceli oyun alanları yaratmanın şimdi çok daha pratik bir yolu var: Renkli, eğlenceli ve çocuk dünyasını yansıtan birbirinden güzel Unigo oyun matları, birinci sınıf malzemeden üretilen yapısı ve çocukların hayal dünyasını geliştiren farklı tasarımları ile oyun saatlerine her an hazır.

Bebek Odası Oyun Halısı ve Matları Nedir?

Bebek odası oyun matları, çocuk odaları için tasarlanan renkli ve eğlenceli detaylara sahip yer halısıdır.  Bebek oyun halıları, çocuklarınız için güvenilir oyun alanları oluşturmanıza imkan sağlar. Ayrıca renkli ve çocukların hayal dünyasını geliştiren figürlere sahip bu ürünler, çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunur. Bu özellikleri ön planda tutarak geliştirilen Unigo oyun matları-halıları, bebeklerin narin ve hassas ciltlerine uyumlu ergonomik yapısıyla ön plandadır. Hem renkli hem de desenli Unigo matları, uzun ömürlü yapısı sayesinde çocuklarınızın gelişim döneminin her aşamasında ilk günkü konforu ve kalitesiyle kullanıma uygundur.

Bebeklerin büyüdükçe görme duyuları ve vücut kasları gelişir. Büyüme ve gelişme dönemlerinde oyun matları bebeklere büyük fayda sağlar. Oyun halıları bebeklerin tüm vücut kaslarını çalıştırır. Kol ve bacakların kuvvetlenmesinde rol oynar. Böylece bebekler, emekleme ve yürüme aşamalarına daha kolay geçiş yapar. Ayrıca oyun matları, motor becerileri üzerinde olumlu ektilere sahiptir. Bu durum bebeklerin kendilerine olan güvenlerini arttırır.

Oyun halıları, anne ve babalara da büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu ürünler bebeklere özgür bir alan açar. Aynı zamanda üzerine sıvı döküldüğünde kolaylıkla temizlenebilen oyun matları, hijyen endişesi olmadan bebek ve çocuklara özgürce oyun oynama imkanı sunmaktadır. Bahsettiğimiz birçok kolaylığın yanında Unigo oyun matlarının en önemli özelliklerinden biri bebek ve çocuk sağlığını ön planda tutarak hassas bir boya teknolojisi ile üretilmiş olmasıdır. Dolayısıyla Unigo oyun matlarında sentetik renkli boya kalemi veya renkli gıdalar bulunmamaktadır.

Oyun matlarının sağladığı avantajlardan yararlanmak için klasik oyun matları yerine renkli veya sakin desenli eğlenceli Unigo matlara yönelmenizde fayda var. Böylece bebeğinizin oyun alanına ilgi duyması kolaylaşırken uyku dışındaki zamanının büyük kısmını mat üzerinde geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle orta veya büyük boy matları temin ederken bebeğinizin ilgi duyacağı desenlere göre, hikaye kurgusuna sahip oyun halılarına veya sakin desenli oyun halılarına odaklanmaya önem verebilirsiniz. Hikayeye sahip renkli matlar, çocukların zihinsel dünyasını aktive eder ve onların renkli dünyada daha huzurlu olmalarını destekler. Sakin desenli modeller ise, dekoratif bir hava oluştururken aynı zamanda çocukların diğer oyuncaklara odaklanmasına yardımcı olur. 

Oyun Matı Seçenekleri

Sade, renkli, konforlu ve katlanabilir yapılarıyla ön plana çıkan oyun matları, anne babaların ihtiyacına göre tasarlanan çeşitleri ile birbirinden farklı yapılara sahiptir. Katlanabilir oyun matı veya oyun minderi seçenekleri de eğlenceli tasarımlar arasında yer almaktadır. Genel olarak matlar, hem oyun hem de halı olarak bebek odalarının vazgeçilmez araçları arasındadır. Yine de bebek odasına yer verilmeyen evlerde oyun matı rulo yapılarak kaldırılabilir ve sadece oyun saatlerinde kullanılabilir. Anne babaların işini kolaylaştıran katlanabilir matlar, hafif ve bölmeli yapıları sayesinde hızlıca yere serilip kaldırılabilir. Böylece çocuğunuzun uyku saatleri dışındaki özel alanını birkaç dakika içerisinde ona hazırlamanız mümkün hale gelir.

Bebek Oyun Matı Çeşitleri ve Fiyatları

Birbirinden renkli ve eğlenceli oyun matları yanı sıra sakin ve nötr tasarımları ile öne çıkan yer matları da anne babalar için ön plana çıkan ürünler arasında. Bu iki mat tasarımı arasındaki en temel fark desenleridir. Tasarımsal açıdan dinamik bir ışıltı yayan hikaye kurgulu renkli matlar ve sade konsepte sahip sakin desenli modeller olarak iki farklı kategori mevcuttur. Renkli ve yoğun desenli matlar  arasında hayvan figürleri ile öne çıkan Pingko and Friends konsepti, en ilgi çekici matlardan biridir. Ayrıca harikalar diyarını andıran Fairy Tale Land, hem kalınlık hem de büyüklük ebatları ile çocuklarınız için eşsiz bir oyun alanı elde etmenizi sağlar.

Eğlenceli konseptlerin yanı sıra nötr tasarımları ile anne babaların farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilen birinci sınıf oyun matlarından da söz etmek gerekir. Bunlar arasında Charming Night, hafif yaprak desenli tasarımıyla ön planda yer alan ürünlerden biridir. Jungle Friends oyun Matı ve Pastel oyun matı modelleri de favoriler arasındadır. Üstelik Pastel Triangle oyun halısının 13mm ve 8mm olarak iki farklı seçeneği mevcuttur. 

Sade desenli oyun matları, çocuk odasını dekore etmek amacıyla tercih edilebilir. Ayrıca bazı anne babalar için çocuk gelişiminde çok farklı oyuncaklar, modüller ve zihin geliştirici oyunlar tasarlanabilir. Bebeğinizin gelişimi için planladığınız oyunlara bebeğinizi odaklamak için sade matlar üzerinde çalışma yapabilirsiniz. Eğlenceli oyun matları, bebeklerin dikkatini çeker ve genel olarak oyun matındaki hikaye ile çocuğunuza temin ettiğiniz oyuncaklar arasında uyum olması çocuğun mat üzerinde daha fazla süre geçirmesine ve matı benimsemesine yardımcı olur.

Unigo Oyun Matlarını Diğer Matlardan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Bebeklerin gelişim dönemine eşlik eden oyun matlarının üretiminden hijyenik koşullarına ve muhafaza edilmesine kadarki olan her detay oldukça önemlidir. Bu konuda üstün hassasiyet gösteren ve izlediği kalite prosedürleri ile birinci sınıf oyun matları sunan Unigo, yer matlarını bebeklerin fizyolojik ve ruhsal sağlığını dikkate alarak tasarlar. Bu açıdan Unigo matları; çift taraflı kullanım imkanı sunan yapısı, darbe emici özelliği, sıvıya karşı dayanıklı yüzeyi, antialerjik teknolojisi ve eğitici nitelikleri ile ön planda.   

İşte Unigo matlarına dair bilmeniz gereken özellikler…

Doku ve kalınlık

Unigo oyun matlarının öne çıkan en önemli özelliklerinden biri yumuşak dokusudur. Özel yüzey dokusu ve kalınlığı sayesinde çocukları düşme anında yaralanma riskine karşı korur. Üstelik bu özellik, farklı kalınlıklara sahip her oyun matında da korunan özellikler arasındadır. Böylece hangi kalınlıkta ürün seçilirse seçilsin oyun matının en temel özelliği olan darbe emici yüzey yapısı, ürün özelliklerinden biri olarak korunur.  Ayrıca oyun matlarının yüzeyindeki yumuşak ve hafif dokulu yapı, sürtünme ve temas halinde bebek cildini tahriş etmeyen özel bir üretim şeklidir. Böylece dakikalarca oyun matı üzerinde zaman geçiren bebeklerin sağlığını riske atacak bir durum söz konusu olmaz.

Aktivite

Oyun matları, çocukların kendilerini özgür ve mutlu hissetmelerini sağlamak üzere özel olarak tasarlanan bebek ürünleri arasındadır. Oyunla öğrenen bebekler, oyun matı sayesinde kendi bünyelerine uygun zemin üzerinde hareket etme şansı elde ederler. Bu bakımdan bebek jimnastik matları bebek ve anne arasındaki oyunla kurulan iletişimin temelini en güzel şekilde kurmanızı sağlar. Oyun matlarının üzerine birlikte uzanabilir, bedensel gelişimini desteklemek için spor hareketleri yapabilir, hatta bebeğiniz ile birlikte emekleyebilirsiniz. Oyun halıları sayesinde, bebek jimnastiği, spor hareketleri ve bebek aktiviteleri daha güvenli yapılabilir. Böylece çocuklara ev içinde daha güvenli bir aktivite alanı sağlanmış olur.

Çocukların beden gelişimini destekleyen ve spor hareketlerini ebeveynleri ile birlikte rahatlıkla yapabilmelerine yardımcı olan çocuk odası için tasarlanmış halı çeşitleri ,aynı zamanda eğitici ve görsel eğlendirici desenlerden oluşur. Desenli olan oyun matlarının üzerindeki figürler ile çocukların hayal dünyasına seslenen hikayeler kurgulayabilirsiniz. Hafıza oyunları oynayabilir ve büyük desen içinde bazı figürleri bulması için eğlenceli aktiviteler oluşturabilirsiniz. Çift tarafında farklı desenler olan oyun halıları ile birçok yaratıcı hikaye ve aktivite gerçekleştirilebilirsiniz.

Unigo Oyun Halısı Ölçüleri

Unigo oyun matları ve halıları, anne babalar ve çocukların birlikte aktivite yapabilmelerini sağlayan değişik boyutlara sahiptir. Mini, orta veya büyük ebatlara sahip matların her biri farklı ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere kullanılabilir. Büyük matlar, hareket etmeye yeni başlayan çocuklarınız için daha fazla alanı oyun aktivite bölgesi olarak belirlemenize yardımcı olur. Ne kadar geniş bir alanda yüzey güveni olur ise bebeğiniz de o derece güvende olur. Bununla birlikte mat ebatını belirlerken bebek odalarının büyüklüğünü de dikkate alabilirsiniz. Odanızın hareket alanına göre orta veya daha büyük boyutlara sahip oyun matlarını çocuğunuzun güvenli alanı olarak belirleyebilirsiniz. Odaların yeterli kalmadığı durumlarda oyun matları çoğunlukla salonda da tercih edilmektedir.

Unigo oyun matlarında öne çıkan ebatlar şöyle:

  • 210cm x 140cm x 13mm
  • 230cm x 140cm x 15mm
  • 230cm x 140cm x 8mm
  • 140cm x 140cm x 8mm
  • 180cm x 130cm x 8mm

Ayrıca 8 mm’den 15 mm’ye kadar farklı kalınlık ölçülerine sahiptir. Matın kalınlığı darbe emici özellik performansını belirler. Tüm matlar düşme anında bebekleri maksimum oranda korur. Ancak kalın olan 15mm ve 13mm modellerin darbe emici özellik performansı diğerlerine göre biraz daha fazladır. Dolgu yoğunluğu biraz daha fazla olan 15mm modellerin bu nedenle darbe emici performansı biraz daha iyidir. Ancak halı veya diğer matlara göre kıyaslandığında Unigo’nun tüm modelleri maksimum oranda darbeye karşı korur.

Birbirinden Renkli Unigo Oyun Halısı Desenleri

Çocukların renkli dünyasına renkli kareler kazandıran Unigo oyun halıları, birbirinden farklı konseptleri ile ev dekorasyonuna uyum sağlayan özelliğe sahiptir. Özellikle geometrik desenlerden oluşan modeller ve yine birden fazla rengin bir araya getirilmesiyle oluşan gökkuşağı temalı matlar, halı trendinin parçalarından biridir. Tamamen sadelik arayanlar için Pastel Triangle oyun halısı öne çıkarken evinize sadelik ve dekoratif bir hava katan konsepti ile Charming Night , Animal Driver veya Happy Station oyun halıları ön planda olan modeller arasındadır. Üstelik ufak odalar için 140x140cm ölçü seçeneği de mevcuttur.  Birçok tarza birçok tasarımla cevap veren Unigo oyun matları, çocukların hayal dünyasını harekete geçiren onlarca trende sahiptir.

Unigo oyun matları, çift taraflı kullanım imkanı sunan ve her iki yüzeyinde de farklı desenler olan sürprizlerle dolu ürünler arasında. Sakin desenli modeller, İskandinav dekorasyon sitilini evine kazandırmayı düşünenler için ideal tercihlerden biri olabilir. Ayrıca etnik desenler, mint yeşili ve açık renk tonlarındaki oyun halısı modelleri, nötr tasarım tercih edenlerin alternatifleri arasındadır. Sakin desenli oyun halısı kategorisinde yer alan modeller, yeni nesil ev dekorasyonunu yansıtan imajlarıyla ön plandadır.

Eğitici Oyun Matları Unigo’da!

Unigo oyun matları, bebeklerin keşif yolculuğuna kazandırılan eşsiz bir deneyim örneği. Özellikle onların gelişim dünyalarında çok önemli yer edinen bilişsel gelişim yolculuğunu destekleyici oyun matları ile hayal dünyalarını büyüten kocaman bir kapı aralar. Bu bakımdan birbirinden farklı macera konseptine sahip oyun matları ön planda. Pingko in Africa oyun matından Dino Sports matına, Robot City oyun matından Dino Adventure oyun matına kadar, bir sürü seçenek bir hikayeye dayanıyor. Bu modeller bebeklerin keşfetme güdüsünü hareket geçiren özelliklere sahiptir. Ayrıca bu minvalde tasarlanan birbirinden değişik oyun matları, görsel gelişimi destekleyici etkileri ile annelerin de tercihleri arasında.

Eğitici oyun matlarına sahip Unigo, bebeklerin renkli dünyasına hakim tasarımları ile onların daha fazla hareket etmesini ve daha fazla objeyle temas kurmasını teşvik eder. Bu durum özellikle kaba motor becerileri üzerindeki gelişimi olumlu yönde etkiler. Ayrıca bebeğin etkileşime girdiği her renkten her eğlenceli figüre kadar iletişim becerisinin gelişmesine yardımcı olur. Etrafını keşfetme ve tanıma yetisiyle hareket eden çocukların bilişsel gelişimi hızlanır, kavramları öğrenir ve daha erken konuşma şansı elde edebilir. Anne babalarla birlikte oyun matındaki aktiviteler, bebekleri daha huzurlu ve mutlu etmenin en güvenli yoludur.

 

Oyun Halısı ve Minderi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler için oyun halısı ve minderlerinin  tasarımı, onların aktivite özgürlüklerine güvenli bir zemin oluşturur. Bunu temin etmek için birinci sınıf malzeme kullanımından doğal renklendirme işlemlerine kadar her detayın bebek ürünleri için öngörülen üstün standartlara uygun şekilde yapılması gerekir. Bu bakımdan Unigo oyun halısı ve minder ürünlerinde öncelik, bebek sağlığına zarar vermeyen ve onların gelişim dönemine olumlu katkılar sağlayan ürünleri anne babalara sunmaktır. Bunu temin etmeyi sağlayan belli başlı ürün özellikleri şöyle:

  • Darbe emici özellik: Unigo oyun halısı ve minder ürünlerindeki en önemli özelliklerden biri darbe emici formdur. Bunu elde etmek için bebek minderi ürünleri 4 cm kalınlıkta tasarlanır. Böylece düşme gibi durumlarda ortaya çıkan darbe şiddeti emilir ve bebeğin darbeyi hissetmesinin önüne geçilir. Bu süreçte kalınlık kadar ürünün malatında tercih edilen hammaddenin darbe emici özelliğe sahip olmasındaki pay da büyüktür. Dolgu köpük ile üretilen bebek oyun halısı ve minderi, darbe emicilik performansını en üst düzeye çıkaran bir işleve sahiptir.
  • Antialerjik yapı: Bebeklerin alerjik rahatsızlıklara yakalanma riski oldukça yüksektir ve bu durum genel olarak sentetik malzeme kullanılarak piyasaya sürülen bebek ürünlerinden kaynaklıdır. Bebeğiniz için güvenli bir oyun alanı oluşturmak isterken sentetik hammaddeden üretilen oyun halılarına karşı dikkatli olmanızda fayda var. Bu anlamda Unigo, antialerjik teknolojiye sahip ürünleri sayesinde bebeklerin sağlığını korumaya yardımcı bir işleve sahip.
  • Eğitici özellik: Bebekler için özgürlük, keşfetme ve oyundur. Böylece bilişsel ve fiziksel yetenekleri gelişir. Bebek oyun halıları, güvenli bir oyun parkuru yaratmak için tercih edilen ürünler arasında. Ayrıca onların hayal dünyalarını aktive edici tasarımlarla gelişimlerine yardımcı olmayı sağlaması da önemli özelliklerindendir.
  • Geniş ve güvenli oyun alanı: Çeşitli ebatlardaki oyun halıları salonlardaki boşlukları kısa sürede güvenli bir oyun alanına dönüştürmenizi sağlar. Bu alanın bebeğin kendini iyi hissetmesini sağlayacak kadar genişlikte olması oldukça mühimdir. Böylece bebeği oyun parkuru içerisinde tutmak ve sıkılmasını engellemek mümkün olabilir. Ayrıca oyun halısı renkler, desenler gibi bebeğin dikkatini çekici detayların bebek oyuncakları ile zenginleştirilmesi de çocuk minderini eğlenceli hale getirmenizi sağlamak açısından önemlidir.

Unigo bebek oyun ve uyku minderleri, birinci sınıf kaliteye sahip şekilde üretilerek anne babaların beğenisini kazanan ürünler arasında. Ayrıca Unigo bebek oyun halısı; katlanabilir özellikleri, anti-bakteriyel yapısı, kolayca temizlenebilen özelliği, sıvıya karşı dayanıklı ve çift taraflı kullanıma uygun olarak ön planda. Unigo kalitesi ve farkıyla bebeğiniz için en eğlenceli oyunları güvenilir Unigo oyun halılarıyla renkli kılmaya başlayın!

Oyun Matı ve Halıları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bebek oyun matı ve halıları nelerdir?

Nötr yani sakin desenli ve dikkat çekici tasarımlarıyla öne çıkan iki farklı oyun matı modeli var. Ayrıca modeller, kalınlık ve büyüklüklerine göre de değişkenlik gösteren sınıflara sahip. Bununla birlikte Alzip Kategoride yer alan iki farklı modeli olan katlanabilir oyun minderleri, ihtiyaca göre tercih edebileceğiniz diğer matlar arasındadır. 

Çocuk odası matı alırken nelere dikkat edilmeli?

Sentetik olan oyun matlarını temin etmekten kaçınmaya özen göstermeniz gerekir. Ayrıca antialerjik ve anti-bakteriyel özelliğe sahip matları evinize kazandırmaya önem verin. Bebeğinizin narin cildini tahriş etmemesi için soft oyun matlarını tercih etmelisiniz. Aynı zamanda darbe emici özelliği bulunan matları tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte sıvıya dayanıklı, çocukların zihin dünyasına hitap eden modeller de oyun matı seçerken dikkat etmeniz  gereken özellikler arasındadır.

Unigo oyun matları antialerjik mi?

Oyun matları ve halıları sıvı geçirmez ve kullanım ömrü boyunca antialerjiktir. Oyun halı ve matlarının yumuşak yüzeyi çocukların emekleme döneminde dizlerinde ve dirseklerinde tahriş önleyici niteliktedir. Sıvı geçirmeyen özel yüzey dokusu sayesinde oyun halıları, kullanım süresi boyunca anti-alerjik ve anti-bakteriyeldir. Alerjik astım rahatsızlığı ve alerji yatkınlığı olan çocuklarımıza güvenle önerilmektedir.

Unigo oyun matları alerjisi olan bebeklerde kullanılabilir mi?

Unigo oyun matları, alerjiye sahip bebeklerde güvenle kullanılmaya uygundur. Bunda oyun matları üzerindeki kumaştan renklendirme işlemine kadar her detayın, zararlı madde içermeyen yüksek teknolojik işlemlerle yapılmasının etkisi büyüktür. Dolayısıyla hiçbir sentetik uygulama söz konusu olmadan geliştirilen oyun matları, her çocuk için sağlıklı ve ideal oyun alanı kurmanıza imkan sağlar.

Oyun matları nerelerde kullanılır?

Unigo oyun halıları yaz aylarında bahçede kullanılabilir. Yazın en çok sevilen sulu oyunlar, yer matı üzerinde güvenli bir şekilde oynanabilir. Ayrıca küçük ebatlı modeller seyahatlerde de kullanılabilir. Sakin desenli oyun matı modelleri, evin her odasına uygun nitelikleri ile dekoratif halı olarak tercih edilebilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.