İptal Ve İade Şartları


TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI
GENEL:
 
1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.Kampanyalı / Promosyonlu ürünlerde iade işlemi yapılırken kampanya/promosyon özelinde sağlanan iskontolar veya ayrıcalıklar kaybedilir.
2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
3.Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri anlaşmalı kargo ile gönderildiği takdirde Satıcı tarafından ödenecektir.
4.Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
5.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
6.Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
 
SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
 
7.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 
KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:
 
8.Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri Satıcı’ya ait olacak şekilde Satıcı’ya iade etmek zorundadır.
 
ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
 
9.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
 
ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:
 
10.Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
 
CAYMA HAKKI:
 
11.Alıcı; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Satıcı’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 
 
 
 
 
 
 
SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
12.ŞİRKET ADI/UNVANI: UNIGEN YAPI MALZEMELERİ A.Ş.
ADRES: İnönü Mah. Kayışdağı Cad. Kandiş İş Mrkz. No:128 Kat:2 34755 Ataşehir/ İstanbul
EPOSTA: [email protected]
TEL: 0216 606 09 09 

 
CAYMA HAKKININ SÜRESİ:
 
13.Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.
14.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı’ ya aittir.
15.Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde Satıcı' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 
CAYMA HAKKININ KULLANIMI:
 
16.Öncelikli olarak iade yada değişim talebinizi Satıcı ile irtibata geçerek bildirmeniz gerekmektedir. Haftaiçi 09.00-18.00, saatlerinde 0216-606 09 09 nolu telefondan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Satıcı ile irtibata geçiniz.
17.3. kişiye veya Alıcı’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
18.İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 
İADE KOŞULLARI:
 
19.Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve Alıcı’yı borç altına sokan belgeleri Alıcı’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
20.Alıcı’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Alıcı kusuru oranında Satıcı’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan Alıcı sorumlu değildir.
21.Cayma hakkının kullanılması nedeniyle Satıcı tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
22.Ürün iade işlemlerine uygun koşullarda yaptığınız iade gönderimleri Satıcı’nın anlaşmalı olduğu Yurt İçi Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede yetkili Yurt İçi Kargo acentası bulunmuyorsa lütfen Satıcı ile irtibata geçiniz. Yurt İçi Kargo dışında ki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli Alıcı tarafından karşılanmış olmalıdır, aksi takdirde karşı ödemeli gönderiler Satıcı tarafından kabul edilmemektedir.
23.Yurt İçi kargoya ürünü teslim ederken Alıcı bilgilerine aşağıda belirtilen Satıcı firma ve adres bilgilerinin yazılması gerekmektedir.
ALICI: UNIGEN YAPI MALZEMELERİ A.Ş.
ADRES: Eyüp Sultan Mah. İmam Rabbani cad. Dekor Sok. No:1 Zemin Kat Sancaktepe/Samandıra İstanbul

TELEFON:0216 606 09 09
24.İade talepleri 3 gün içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır.
25.Ürün iadesi Satıcı’nın belirlediği koşullarda gerçekleştiğinde ödeme iadesi Satıcı tarafından gerçekleştirilir. Ürün ödemesi kredi kartı ile nakit olarak yapıldıysa ürün bedelinin kredi kartına iadesi 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bankalardan kaynaklı sebeplerle iadenin Alıcı’nın kredi kartına yansıması bir kaç gün sürebilir. İadenin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız durumu Satıcı’ya iletiniz.
26.Ürün ödemesi Alıcı tarafından kredi kartı ile taksitli olarak yapıldıysa geri ödemeler Alıcı’nın ekstrelerine aynı taksit planı doğrultusunda yansıtılacaktır.
27.Ürün ödemesi Alıcı tarafından havale/eft yolu ile yapıldıysa iadenin kabulünü takip eden ilk 3 işgünü içinde geri ödeme aynı hesaba yapılacaktır.
CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:
 
28.Alıcı’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, Alıcı’ya teslim edilmesinin ardından Alıcı tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilengayri maddimallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının Alıcı tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
29.Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 
TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
 
30.Alıcı, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı’dan talep edebilir ve her koşulda Alıcı’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcı’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 
KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ
31. Satıcı 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu m. 5/2 (ç) hükmünde Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması kapsamında, iade ürünün ödeme işlemlerinin yapabilmesi için Alıcının kişisel verilerini (Ad, Soyad, TC Kimlik No, Iban No, Banka Bilgileri) işleyecektir.
 
Satıcı 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu m. 5/2 (f) hükmünde Veri sorumlusunun meşru menfaati kapsamında, iade formu üzerinde belirtilen Alıcının kişisel verilerini işleyecektir.
 
Kişisel Verilerin İşlenmesi ile ilgili bilgilendirmelere ve haklarınıza www.unigo.com.tr adresinde bulunan Aydınlatma metinlerinden ulaşabilirsiniz.
 
ÖDEME VE TESLİMAT
 
32.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, Garanti Bankası hesabımıza (TL) yapabilirsiniz.
Banka bilgileri: Halkbank, Maltepe Şubesi (792)
Hesap No:10260548
IBAN No:TR67 0001 2009 7920 0010 2605 48 
32.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.